You are currently viewing DZIEŃ PAPIESKI – PIELGRZYMOWANIE „RZESZOWSKIM SZLAKIEM ŚWIĘTYCH”

DZIEŃ PAPIESKI – PIELGRZYMOWANIE „RZESZOWSKIM SZLAKIEM ŚWIĘTYCH”

13 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Pielgrzymowaniu ,, Rzeszowskim Szlakiem Świętych”. Tym samym włączyli się w obchody Dni Papieskich w Rzeszowie. Na szlaku pielgrzymowania znalazły się: Bazylika OO. Bernardynów, Fara Rzeszowska, Ratusz Rzeszowski, Krzyż – Pomnik ,Ofiarom Komunizmu”, kościół św. Krzyża oraz Katedra Rzeszowska i Park Papieski. Odwiedzając kolejne miejsca związane ze św. Janem Pawłem II pielgrzymi wykonywali zadania przypisane do danej stacji np.: odmówienie dziesiątka różańca, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, adoracja krzyża św., czy modlitwa za ofiary komunizmu. Uczniowie mieli też możliwość zwiedzenia Ratusza Rzeszowskiego, w którym znajdują się tablice upamiętniające nadanie św. Janowi Pawłowi II tytułu Honorowego Obywatela Rzeszowa i pielgrzymkę papieża do Rzeszowa 2.06.1991 r. Na zakończenie pielgrzymowania uczestnicy pielgrzymki otrzymali pamiątkowe dyplomy Pielgrzyma Papieskiego.

Opracowała: Alicja Miś