You are currently viewing III Światowy Dzień Ubogich

III Światowy Dzień Ubogich

W niedzielę 17 listopada 2019 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas SP nr 25 w Rzeszowie uczestniczyli we Mszy św. w Centrum Charytatywnym w Rzeszowie. Eucharystię dla osób biednych i mieszkańców schronisk dla bezdomnych, w ramach obchodów III Światowego Dnia Ubogich, koncelebrował biskup senior Kazimierz Górny. Nasi wolontariusze – Daria Litwin, Wiktoria Paśko, Michał Krysa, Aleksandra Paśko, Małgorzata Górak, Wiktoria Brzewska i Sebastian Kalawski – wspomagali organizację tego wydarzenia w Centrum poprzez pakowanie paczek żywieniowych i przekazywanie ich ubogim. Pomagali również podczas rozdawania posiłków najbiedniejszym rzeszowianom w czasie poczęstunku.
Tego samego dnia w wieczornych wiadomościach TVP Rzeszów ukazała się relacja z tego wydarzenia, w której wystąpiły Małgosia Górak i Wiktoria Brzewska. Także na stronie internetowej Caritas Diecezji Rzeszowskiej w sprawozdaniu z Dnia Ubogich umieszczona została informacja o pomocy naszej młodzieży przy jego organizacji.

Opracowała: Grażyna Gajownik-Jakubek