You are currently viewing #kidsHACK – Bezpieczny Rzeszów w dobie pandemii

#kidsHACK – Bezpieczny Rzeszów w dobie pandemii

Jak zmienił się świat i jak dzieci chciałby go zmienić? Czy uczniowie znajdą rozwiązania związane z pandemią i pomogą stworzyć bezpieczny Rzeszów?

27 maja 2020 to pierwszy dzień zmagań w konkursie #kidsHACK, który organizuje Miasto Rzeszów we współpracy ze Spice Gears Academy Podkarpackie. Uczniowie rzeszowskich szkół podstawowych w zawodach programowania i projektowania 3D wypracowali rozwiązania dla stolicy Podkarpacia z tematyki bezpieczny Rzeszów – w poszukiwaniu rozwiązań związanych z pandemią. Jak świat się zmienił i jak dzieci chciałby go zmienić?

Głównym celem realizowanego działania jest promocja robotyki, nauk ścisłych i nowoczesnych technologii, jako szansy na najlepszą przyszłość dla młodych uczniów. Projekt skierowany jest do dzieci szkół podstawowych oraz ich nauczycieli. Ważnym elementem projektu jest zaangażowanie dzieci w prace nad poprawą jakości życia w mieście.

Naszą szkołę reprezentuje 4 uczniów: Maciek – kapitan, Miłosz – mówca, Julian – grafik oraz Bartosz – konstruktor. Efekty ich pracy można zobaczyć na zdjęciach. Twierdzą, że koronawirusa można pokonać mydłem dlatego skonstruowali Mydło Tank 3000, czyli czołg strzelający mydłem. Wykonane w pierwszym dniu prace zostały przesłane do oceny, a w drugim dniu opowiedzą o swojej koncepcji.

Współorganizatorami konkursu są #kidsHACK, Rzeszów Smart City, Szkoła Podstawowa nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia oraz Centrum Medyczne MEDYK.

Relacje z konkursu można śledzić tutaj:
#kidsHACK Rzeszów

Opracował: Rafał Kochański