You are currently viewing Tydzień Czytania Dzieciom – Dzień kota

Tydzień Czytania Dzieciom – Dzień kota

• Post category:Biblioteka

Dziś pani Dorota Sumińska mówiła o kotach domowych i dzikich, m.in. o tym jak spotkała w lesie drapieżnego rysia. Udzieliła także kilku rad jak postępować z kotami oraz zachęciła do refleksji nad tym jak my, ludzie, traktujemy domowych pupili.

Wielbicieli czworonożnych indywidualistów z pewnością zaciekawi filmik, w którym wystąpiła autorka książek dla dzieci, Małgorzata Kur. Mówiła m.in. o tym, że kot to nie tylko miły towarzysz, ale także obiekt inspiracji dla wielu artystów, np. naszej Noblistki, Wisławy Szymborskiej. Przedstawiła także  historie kilku fascynujących kotów, m.in. kotki, która poleciała w kosmos, kota, który przebył tysiące kilometrów, wracając do domu, kota – meteorologa. Przygody nietuzinkowych kociaków znajdziecie w książce Kot na medal. Prawdziwe historie bohaterskich kotów. Zachęcamy do lektury.

Źródła filmów: kanał YouTube – Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom