You are currently viewing Tydzień Czytania Dzieciom – Dzień wilka

Tydzień Czytania Dzieciom – Dzień wilka

• Post category:Biblioteka

W Dniu Wilka profesor Grzegorz Leszczyński opowie o postaci wilka w kulturze i literaturze. Wilk oceniany jest przez ludzi zazwyczaj negatywnie, choć zdarzają się też pozytywne postacie wilków, np. historyczna wilczyca, która wykarmiła braci Remusa i Romulusa – założycieli Rzymu. Pan profesor, jako znawca literatury dla dzieci i młodzieży, podpowie wam jakie książki z postacią wilka możecie przeczytać.

Adam Wajrak, autor książki Wilki, prosto z Puszczy Białowieskiej, opowie wam o prawdziwej naturze wilków oraz o ich populacji w Polsce. Obali kilka mitów na temat tych zwierząt, zachęcając was do przeczytania swojej książki.

Biolog i pisarz Tomasz Samojlik o wilkach powie zarówno z naukowego, jak i osobistego punktu widzenia. Uświadomi wam, że wilki to bardzo opiekuńcze, współpracujące ze sobą stworzenia, których obecność w ekosystemie jest niezbędna do jego prawidłowego funkcjonowania. Fascynacja T. Samojlika wilkami przełożyła się na kilka komiksów i książek – posłuchajcie ich krótkich recenzji w wykonaniu samego autora.

Źródła filmów: kanał YouTube: Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom