You are currently viewing Wyróżnienia w międzyszkolnym konkursie recytatorskim online „Kontemplując piękno krajobrazu”

Z wielką radością informujemy, że uczennice klasy 3e Zuzanna Dłubek i Lena Mazur w kategorii klas 1-3, uczennica klasy 5a Zofia Andres oraz uczennica klasy 8a Oliwia Banaś w kategorii klas 4-8, zdobyły wyróżnienia w konkursie recytatorskim Czarodziej Słowa pod hasłem „Kontemplując piękno krajobrazu”. Konkurs był dedykowany Świętemu Janowi Pawłowi II, z okazji 100. rocznicy Jego urodzin oraz Roku Jana Pawła II. Organizatorem zmagań recytatorskich była Wojewódzka i Miejska Biblioteki Publiczna w Rzeszowie. Celem konkursu było m. in. rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji i jej popularyzacja w myśl słów Jana Pawła II „Człowiekowi potrzebne jest piękno krajobrazu…” Papież został zapamiętany przez nas jako wielki ekolog i miłośnik przyrody, kochał góry, jeziora, lasy i otaczającą nas przyrodę, stąd pomysł konkursu. Uczennice przygotowywały się do konkursu jeszcze w szkole, przed wejściem zdalnego nauczania. Nagrały bardzo interesujące filmiki ze swoimi recytacjami, pamiętając o płynności, wyrazistości, dykcji i ogólnym wyrazie artystycznym. Aby dodać atrakcyjności swoim recytacjom dodały ciekawe rekwizyty. Opiekunem Zuzi i Lenki była Pani Agnieszka Lewieniec, zaś opiekunem Zosi i Oliwii Pani Urszula Klimas.
Serdecznie gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała Agnieszka Lewieniec