You are currently viewing Moc Noc Odkrywców

Moc Noc Odkrywców

W dniach 24-25 września 2021 uczniowie klas 7. i 8. uczestniczyli w pikniku naukowym „Moc Noc Odkrywców”. W piątkowy wieczór rozpoczęli udział w pikniku od wysłuchania koncertu muzyki elektronicznej „Go LEM” kompozytora Przemysława Rudzia z Gdańska, a po koncercie oglądali Teatr Wysokich Napięć – pokaz jednych z największych transformatorów Tesli. W sobotę uczniowie byli świadkami zakopywania Kapsuły Czasu z okazji 70 lat istnienia Politechniki Rzeszowskiej. Kapsuła ponownie zostanie otwarta w 2091r. Uczestniczyli również w dwóch wykładach: „Nie tylko Indiana Jones, czyli o archeologii w popkulturze” oraz „Cztery żywioły- wiatr wieje, ogień płonie, woda płynie… a Ziemia obraca się”.

Archeolog Magdalena Ithilnar Stawniak z Muzeum Archeologicznego w Biskupinie w ciekawy sposób przekazała wiedzę o swoim zawodzie. Natomiast największy show skradł gość specjalny: Wiktor Niedzicki z załogą Radiolatorium – Małgorzatą Wilczak i Pawłem Pasterzem, przedstawiając dwugodzinny pokaz żywej fizyki. Doświadczenia zachwyciły całą publiczność.

Marta Uchman, Grażyna Gajownik-Jakubek