You are currently viewing „Wspólnota Polska” – Wielkanocna Paczka dla Rodaków z Ukrainy

„Wspólnota Polska” – Wielkanocna Paczka dla Rodaków z Ukrainy

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” rozpoczyna akcję Wielkanocna Paczka dla Rodaków z Ukrainy.

Dotarły już do nas prośby od ok. 1300 oczekujących pomocy rodaków. Wielkanocna Paczki zostaną dostarczone do Polaków w rejonach: wołyńskim, chmielnickim, winnickim, tarnopolskim, odesskim, lwowskim. Partnerami akcji są należące do „Wspólnoty Polskiej”, Domy Polskie w Barze i Samborze. Adresatami akcji pomocowej są przede wszystkim najboleśniej dotknięci dramatem toczącej się wojny ludzie starsi i samotni.

Warunkiem powodzenia akcji jest udana zbiórka artykułów żywnościowych. Paczki będą standaryzowane i we wszystkich znajdą się te same produkty, zatem konieczne jest prowadzenie zbiórki żywności i innych artykułów zgodnie z przygotowaną listą.

Zbiórka będzie trwać do dnia 4.04.2022r. ( poniedziałek włącznie ) aby paczki mogły zostać dostarczone na Ukrainę przed Świętami Wielkanocnymi.

Produkty prosimy pozostawić w szatniach szkolnych.

Lista produktów, które zbieramy i które znajdą się w paczce świątecznej

1. Olej;
  2. Makaron;