You are currently viewing 21 marca Światowy Dzień Poezji

21 marca Światowy Dzień Poezji

• Post category:Biblioteka

Nie wiem, co to poezja,
nie wiem, po co i na co,
wiem, że czasami ludzie
czytają wiersze i płaczą,

a potem sami piszą,
mozolnie i nieudolnie,
by od dławiącej ciszy
łkające serce uwolnić.

W. Broniewski

21 marca przypada Światowy Dzień Poezji. Jest to święto ustanowione w 1999 r. przez UNESCO. Promuje ono tę piękną, ale i trudną formę wyrazu jaką jest poezja. Dzień ten ma za zadanie zachęcić do czytania, ale również do pisania wierszy.

Biblioteka szkolna aktywnie włączyła się w obchody Światowego Dnia Poezji.

Przygotowano okolicznościowe wystawki i gazetki ścienne. Wykonano również tematyczną prezentację multimedialną na telebim szkolny.

Najważniejszym wydarzeniem, które miało miejsce w czasie obchodów Światowego Dnia Poezji było obdarowywanie uczniów odwiedzających bibliotekę szkolną, ozdobnymi rulonami z zapisanymi na nich wierszami wybitnych, polskich poetów. Uczniowie sami decydowali czy chcą przeczytać wiersz głośno, czy też w ciszy. Obdarowani uczniowie zabrali swoje wiersze do domu. W sumie rozdano 47 wierszy.