You are currently viewing Spacerkiem po Rzeszowie – klasa 1c

Spacerkiem po Rzeszowie – klasa 1c

W dniu 12 maja 2022 klasa 1c wybrała się na wycieczkę po Rzeszowie pod opieką wychowawczyni pani Magdaleny Linek. Uczniowie spacerowali ulicami naszego miasta oglądając najciekawsze miejsca: ulicę 3 Maja, Aleję pod kasztanami z pięknymi kamienicami, zamek, pałacyk Lubomirskich oraz fontannę. Następnie odwiedzili Muzeum Historii Miasta Rzeszowa, gdzie uczestniczyli w lekcji edukacyjnej „Zamek rzeszowski i jego mieszkańcy”. Zwiedzili muzeum i poznali historię Rzeszowa. Spacerowali po rynku podziwiając ratusz, studnie oraz pomnik Tadeusza Kościuszki. Oglądali kamienny herb miasta umieszczony na ratuszu oraz piękny zegar. Idąc ulicą Kościuszki wstąpili na  pyszne lody w cukierni Niebieskie Migdały. Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły. Lekcja historii w plenerze bardzo im się podobała.