You are currently viewing ŚWIĘTO PATRONA W NASZEJ SZKOLE

ŚWIĘTO PATRONA W NASZEJ SZKOLE

We wtorek 31 maja 2022 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona – Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia.

Od rana na szkolnych telebimach wyświetlane były prezentacje dotyczące życia i działalności Prymasa. Ubrani w stroje galowe uczniowie wszystkich klas pod opieką wychowawców i nauczycieli na czele z pocztem sztandarowym wyruszyli do kościoła pod wezwaniem Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes. Tutaj wysłuchaliśmy krótkiego programu artystycznego, który przygotowały klasy:2a i 3c pod opieką pań wychowawczyń: mgr Małgorzaty Niedziółki i mgr Jolanty Bojdy. Uczennica klasy 6a Zofia Andres i uczeń klasy 4b Mateusz Molenda recytowali wiersze o Patronie napisane przez uczniów naszej szkoły. Następnie uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy świętej koncelebrowanej przez księży: Dominika Leniarta i Krzysztofa Moszyńskiego pod przewodnictwem księdza proboszcza Marka Ryby. Oprawę Mszy świętej przygotowała mgr Alicja Miś. Nad całością czuwała mgr. Jolanta Garbaczewska.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała zastępca dyrektora szkoły mgr Elżbieta Pietrusiak, która podziękowała księdzu proboszczowi Markowi Rybie w imieniu całej społeczności szkolnej.

Jesteśmy dumni, że mamy takiego wspaniałego PATRONA. Błogosławiony Kardynale Stefanie Wyszyński wstawiaj się za nami w niebie.

Opracowały: Jolanta Garbaczewska i Alicja Miś Zdjęcia: Alicja Miś