You are currently viewing Konkurs na eksperyment

Konkurs na eksperyment

W dniu 30 maja w naszej szkole odbył się konkurs na eksperyment dla uczniów klas 7 i 8. Opiekunami konkursu były p. Grażyna Gajownik – Jakubek i p. Joanna Dworak. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania uczniów nauką chemii i fizyki oraz kształtowanie umiejętności prowadzenia doświadczeń. Uczniowie samodzielnie przygotowali i przeprowadzili eksperymenty, które zostały ocenione pod względem poprawności wykonania, poprawności obserwacji i wyciągania wniosków, wkładu pracy, efektywności doświadczenia. W kategorii eksperyment fizyczny wygrały J. Lip i Z. Cioban z klasy 8f, a w kategorii eksperyment chemiczny N. Fus z klasy 8a i J. Wajda z klasy 8b. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych podczas konkursu.