You are currently viewing Szkolny Piknik Owocowo – Warzywny

Szkolny Piknik Owocowo – Warzywny

Wraz nadejściem jesieni, podczas Szkolnego Pikniku Owocowo – Warzywnego, podsumowaliśmy pierwszy sezon prac w szkolnym ogrodzie owocowo – warzywnym. Pani Dyrektor Bożena Zięba serdecznie podziękowała wszystkim uczniom z klas 3c, 4c, 5e, 6a, 6d i 6e uprawiających ogród i ich wychowawcom, a także Panu Kierownikowi Ryszardowi Hałgasowi, który jest dobrym duchem naszego ogrodu.

Uczniowie – ogrodnicy, podczas świetnej, piknikowej zabawy mieli możliwość wykazania się zdobytą wiedzą o uprawach ogrodowych w turnieju przyrodniczym oraz „sadzenia”, „przesadzania” i „zbierania” warzyw w zawodach sportowych. Podczas pikniku nagrodzono także laureatów konkursu plastycznego „Pięknie malujemy – mądrze jemy” i laureatów konkursu literackiego „Wiersz, rymowanka lub fraszka o pracach w szkolnym ogrodzie”.  Każdy młody ogrodnik otrzymał też pamiątkowe gadżety.

Nagrody i upominki dla uczniów pozyskano z funduszy „Osiedlowego programu z zakresu profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych promującego organizację imprez bezalkoholowych”, wpieranego przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa.

Pomimo, że deszczowa aura nie pozwoliła na zorganizowanie pikniku w naszym ogrodzie, to i tak wspólnie spędzone chwile, doskonała zabawa i moc pozytywnych emocji pozostaną na długo w naszej pamięci.