You are currently viewing Andrzejki w świetlicy

Andrzejki w świetlicy

  • Post category:Świetlica
30 listopada to dzień, w którym swoje imieninowe święto obchodzi Andrzej. Z imieniem tym wiąże się bardzo stary zwyczaj wróżb i zabaw popularnie nazywany andrzejkami. Dlatego także uczniowie i nauczyciele naszej szkoły postanowili podtrzymać wielowiekową tradycję zapraszając chętnych uczniów do zabawy . Wśród zabaw i wróżb największym powodzeniem cieszyła się wróżba z butami, z kubeczkami pod którymi były ukryte różne przedmioty wieszczące przyszłość oraz wróżba przepowiadająca imię przyszłej żony lub męża. Podczas naszych szkolnych andrzejek, wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się bawili, a wróżby traktowali z przymrużeniem oka. Mamy nadzieję, że kolejne andrzejki będą równie udane, a uczniowie i nauczyciele niech bacznie obserwują najbliższą przyszłość, bo kto wie która wróżba się spełni.