You are currently viewing DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

Na 17 marca przypada Dzień Św. Patryka . To irlandzkie święto narodowe i religijne z roku na rok zyskuje na popularności i obchodzone jest już nie tylko w Irlandii. Tym razem klasa 4a wraz z zaproszonymi gośćmi z klasy 4d Szkoły Podstawowej nr 30 postanowiła włączyć się w uroczyste świętowanie. Aby tradycji stało się zadość, wszyscy obowiązkowo założyli ubrania w kolorze zielonym. Były wiersze, przedstawienie, zgadywanki, a nawet tańce. Nasze „skrzaty” rozdawały słodycze, a stoły uginały się pod pysznymi słodkościami przygotowanymi przez uczniów i ich rodziców. Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy Pani Klaudii Kochanowicz-Filip, wychowawczyni klasy 4d, za wspaniały pomysł i urocze upominki.