You are currently viewing 233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku obchodzimy 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji 29 kwietnia b.r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Akademia rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem pocztu sztandarowego naszej szkoły. Następnie odbyła się część artystyczna. Uczniowie przypomnieli o najważniejszych wydarzeniach związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 maja.

Święto Konstytucji 3 Maja jest jednym z najważniejszych świąt państwowych w naszym kraju. Upamiętnia dzień, kiedy w Polsce zaszły duże zmiany prawne dotyczące zarówno kwestii władzy w państwie, oświaty, religii.

Wiersze w wykonaniu uczniów przeplatane utworami muzycznymi, śpiewem i występem tanecznym były niewątpliwie ciekawą lekcją historii a jednocześnie skłoniły do refleksji, że Ojczyzna jest naszym wspólnym dobrem.

Dodaj komentarz