You are currently viewing OGÓLNOPOLSKIE CZYTANIE „JEŻYCJADY”

OGÓLNOPOLSKIE CZYTANIE „JEŻYCJADY”

9 kwietnia 2018 r. uczniowie klas V a i VI d wzięli udział w Ogólnopolskim Czytaniu „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz zorganizowanym przez Wydawnictwo Akapit Press oraz Filię nr 7 WiMBP w Rzeszowie.

Spotkanie z książką poprowadziła pani Anna Kurowska, która przybliżyła uczniom twórczość Małgorzaty Musierowicz. Następnie uczniowie z zainteresowaniem czytali „Opium w rosole”, poznając perypetie Kreski – bohaterki książki.

W akcję Ogólnopolskiego czytania „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz uczniów naszej szkoły zaangażowały nauczycielki języka polskiego p. Urszula Klimas i p. Beata Kuczek

Patronat nad akcją objęli: Fundacja „ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Radio Poznań oraz czasopismo „Guliwer”.

Opracowała Beata Kuczek