„Segreguję, bo warto” – II edycja konkursu ekologicznego.

Nasza szkoła przystąpiła do drugiej edycji konkursu ekologicznego pod hasłem „SEGREGUJĘ BO WARTO” organizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w porozumieniu z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi uczestników na potrzebę segregacji odpadów komunalnych i ponownym ich wykorzystaniu.

Konkurs polega na zgromadzeniu przez szkołę jak największej ilości odpadów plastikowych oraz przekazaniu ich do recyklingu.

Trzy szkoły, które zbiorą najwięcej surowców wtórnych, uzyskają nagrody pieniężne, z przeznaczeniem na pomoce dydaktyczne.

Zachęcamy wszystkich uczniów do zbiórki  plastikowych butelek po napojach (pozbawionych zawartości i zgniecione). W środę 24 października,  na godzinę z wychowawcą  przynosimy do szkoły zgniecione     i policzone butelki, związane w workach lub reklamówkach, a następnie prosimy wychowawców o zrobienie list uczniów biorących udział w konkursie wraz z ilością przyniesionych butelek. Plastiki należy złożyć w wyznaczonym miejscu przed wejściem do szkoły  od strony basenu. W dniu 25 października zostaną one zabrane przez MPGK.

Szkolny koordynator konkursu
Joanna Dworak