You are currently viewing PIELGRZYMKA SZKÓŁ PRYMASOWSKICH NA JASNA GÓRĘ „CZAS TO MIŁOŚĆ”

PIELGRZYMKA SZKÓŁ PRYMASOWSKICH NA JASNA GÓRĘ „CZAS TO MIŁOŚĆ”

15 maja 2019 r. odbyła się X Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół Prymasowskich na Jasną Górę. Delegacja naszej szkoły w osobach nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców brała udział w tym spotkaniu. Uczestnicy to nauczyciele: Jolanta Garbaczewska, Janusz Lis, Ewa Tobijasz i Małgorzata Garlak-Niedziółka oraz pani sekretarka Danuta Niemiec. Wzorowo reprezentowali szkołę uczniowie: Michał Moskwa 1d, Magdalena Prokop 2a, Zuzanna Figiel 4d, Hanna Prasoł 4d, Aleksandra Kłoda 4f, Patrycja Moskwa 4f, Adam Raczkowski 4e, Zuzanna Tobiasz 7a, Wiktoria Paśko 7a, Jakub Hodyr 7a. Częstochowa powitała nas deszczową pogodą. Nic jednak nie mogło zmienić miłej atmosfery spotkania tak wielu szkół, których patronem jest kardynał Stefan Wyszyński. Po powitaniu przed pomnikiem Prymasa, zapaleniu znicza i złożeniu kwiatów udaliśmy się do Auli Jana Pawła II, na spotkanie z księdzem biskupem Markiem Solarczykiem oraz braćmi franciszkanami, świadkami Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Głównym tematem było PRZESŁANIE PAPIEŻA FRANCISZKA DO MŁODYCH. Ksiądz biskup opowiadał także o swoim spotkaniu z księdzem prymasem. Miał piękne, budujące słowa dla młodzieży, dlatego był słuchany z najwyższą uwagą. Po spotkaniu udaliśmy się do Kaplicy Matki Bożej na uroczystą mszę z udziałem Pocztów Sztandarowych wszystkich zebranych szkół. Było pięknie i wzruszająco. Na zakończenie wszyscy jeszcze raz zebrali się w Sali Papieskiej na prezentację szkól pt. „Które wskazanie do młodych Księdza Prymasa Wyszyńskiego najchętniej jest realizowane w mojej szkole i dlaczego?”. Jako pierwsza wystąpiła nasza szkoła w recytacji wiersza „Nasz Patron” Małgorzaty Niedziółki. Z zaciekawieniem słuchaliśmy prezentacji pozostałych szkół. Warto było podzielić się doświadczeniami i stwierdzić, że możemy być dumni z naszych osiągnięć. Po zakończeniu pożegnaliśmy deszczową Jasną Górę i szczęśliwi oraz pełni wrażeń wróciliśmy do Rzeszowa.

Opracowała Małgorzata Garlak-Niedziółka