You are currently viewing DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO KOŁA TURYSTYCZNO- KRAJOZNAWCZEGO W II PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Do szkolnego koła turystyczno – krajoznawczego należą uczniowie, którzy lubią spędzać aktywnie czas, przemierzać pieszo trasy i są otwarci na przygody oraz nowe doznania. W tym półroczu odbyły się dwie imprezy w których uczniowie wzięli udział.

Pierwsza: 24.03.2019r. „Powitanie wiosny” zorganizowane przez PTTK Rzeszów. Na trasę wyruszyłam z uczniami z klas: 6c, 6e oraz 7d. Pokonaliśmy pieszo około 10km i wzięliśmy udział w konkursie na ekologiczną Marzannę. Za jej wykonanie grupa otrzymała w nagrodę piłkę do siatkówki. Marzannę można było oglądać przez tydzień w szkole. Można było również przejechać się na koniu. (Zdjęcia poniżej.)

Druga: 29 – 30 kwietnia 2019r. „Rajd po Beskidzie Niskim – Śladami Przeszłości 2019r.” zorganizowany przez Stowarzyszenie Sokole Gniazdo. Na trasę wyruszyli uczniowie klas: 6e, 6c i 7c pod moją opieką. Podczas rajdu nie tylko poznawaliśmy przyrodę, graliśmy w gry zespołowe ale także wzmacnialiśmy świadomość historyczną i postawę patriotyczną. Odwiedziliśmy Muzeum w Nowym Żmigrodzie, słuchaliśmy opowieści przy ognisku i śpiewaliśmy patriotyczne piosenki. Pani przewodnik ciekawie opowiadając o Beskidzie Niskim pokazywała piękno przyrody. Nie obeszło się bez przygód. Każdy z uczestników wykazał się zaciętością w walce z deszczem, który padał w drugim dniu rajdu.

Miło będziemy wspominać czas spędzony na szlaku, przygody i na pewno pójdziemy na następne piesze wędrówki. Jeśli zaciekawiły cię te zdarzenia, przyłącz się do nas w następnym roku szkolnym.

Małgorzata Pyziak