You are currently viewing Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia!

Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia!

W dniu 17 października 2019 r. przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie odwiedzili uczniów klasy 3c. W ramach akcji „Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia”, zorganizowali wystawę grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących. Głównym celem tego spotkania było zainteresowanie uczniów tematyką bezpiecznego grzybobrania. Uczniowie klasy 3 c oraz klasy 3e obejrzeli prezentację i zapoznali się z podstawowymi zasadami zbierania i postępowania z grzybami, dowiedzieli się w jaki sposób chronić się przed zatruciem grzybami i po czym można poznać najbardziej trujące gatunki. Pan Marek zaprezentował również wiersz J. Brzechwy pt. „Grzyby” z użyciem sylwet poszczególnych grzybów.
Warto wiedzieć, że Państwowa Inspekcja Sanitarna sprawuje nadzór nad bezpieczeństwem żywności, w tym obrotu grzybami. Dziękujemy Ekspertom dzisiejszego spotkania Panu Markowi Mrozowi i Mateuszowi Radko, którzy swoimi opowieściami przybliżyli nam problematykę bezpiecznego grzybobrania.

Opracowała – Jadwiga Kawa