You are currently viewing Akcja czytelnicza w klasie 1a

Akcja czytelnicza w klasie 1a

20 listopada zakończono akcję czytelniczą pod hasłem „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, której celem było popularyzowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów szkoły. Akcja trwała 21 dni i wzięło w niej udział 25 uczniów z klasy 1a. Zadaniem uczniów było codzienne głośne czytanie przez minimum 10 minut. Za każdy podpis rodzica, poświadczający spędzenie tego czasu z książką, uczeń otrzymywał naklejkę ze Słodziakiem, którą wychowawczyni przyklejała do specjalnego albumu. Uczniowie regularnie odwiedzali bibliotekę ze swoją wychowawczynią, pożyczali książki, które czytali w domu. 11 uczniów, którzy wykonali zadanie w regulaminowym terminie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książeczki. Na zakończenie akcji uczniowie wzięli udział w zabawie czytelniczej, przeprowadzonej przez bibliotekarkę, w której wykorzystano fragmenty książki Renaty Piątkowskiej Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków oraz pluszaki „Słodziaki”. Akcję zorganizowała biblioteka szkolna we współpracy z wychowawczynią klasy 1a, p. Małgorzatą Woś.

Opracowała Anna Domin