You are currently viewing Poznajemy kolorowy świat pszczół

Poznajemy kolorowy świat pszczół

W tym roku szkolnym już po raz trzeci nasi uczniowie mogą uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych poświęconych pszczelarstwu. Przedsięwzięcie jest finansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w ramach realizacji dużego projektu tzw. „Wypasu naturalnego 2020”. Koordynatorem działań edukacyjnych jest pani Anna Hadała. Z powodu rygorów sanitarnych wszystkie działania musiały odbywać się w wersji online. W naszej szkole odbyły się cztery warsztaty edukacyjne dla klas: 1a, 4a, 5a, 5b. Uczniowie mogli obejrzeć film o ekologicznej pasiece państwa Bałonów z Niżnej Łąki i prezentację multimedialną przybliżającą rolę pszczół w środowisku naturalnym. Otrzymają także do degustacji słoiki słodkiego miodu o różnych smakach. Ważnym wydarzeniem był również szkolny konkurs plastyczny „Kolorowy świat pszczół” dla uczniów uczestniczących w warsztatach edukacyjnych. Laureatami konkursu zostało siedem osób. Są to: Bartłomiej Andres, Krzysztof Husak, Leon Pękowski i Marek Prajznerz klasy 1a; Milena Husak i Iga Kalawska z klasy 4a oraz Gabriela Gardias z klasy 5a. Wyróżniono także prace czterech uczniów: Martyny Majder, Julii Luft i Wojciecha Rułki z klasy 1a oraz Miłosza Kury z klasy 4a. Warto dodać, że w takich działaniach edukacyjnych wzięło udział jeszcze 200 uczniów z innych rzeszowskich szkół i przedszkoli. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji ze zwycięskimi pracami plastycznymi.

Opracowala: Anna Hadała