You are currently viewing SPOTKANIE Z KSIĘDZEM BISKUPEM JANEM WĄTROBĄ

SPOTKANIE Z KSIĘDZEM BISKUPEM JANEM WĄTROBĄ

W niedzielę 7 marca, w związku z wizytacją kanoniczną księdza biskupa Jana Wątroby w parafii Bożego Ciała i MB z Lourdes, odbyła się uroczysta Msza św. dla uczniów, rodziców i nauczycieli szkół i przedszkoli z terenu parafii.
W imieniu całej społeczności szkolnej i przedszkolnej księdza biskupa powitała delegacja ze Szkoły Podstawowej NR 25: katechetki Alicja Miś i Katarzyna Mucha oraz uczniowie Róża Kłęk i Mateusz Sadlik z klasy 5b, a I czytanie przeczytała p. Jolanta Garbaczewska.
Ksiądz biskup w swoim pasterskim słowie podziękował nauczycielom i wychowawcom za trud nauczania i wychowania młodego pokolenia. Podkreślił, że nauczyciele nie tylko przekazują wiedzę, ale też kształtują młodego człowieka tak, jak szlifuje się diament, aby stał się drogocennym brylantem. Przypomniał także, że grupy takie jak Oaza Dzieci Bożych, Liturgiczna Służba Ołtarza, Koło Misyjne, Szkolne Koło Caritas, do których należą nasze dzieci i młodzież, pomagają im stawać się dobrymi, wrażliwymi i odpowiedzialnymi ludźmi.
Po Mszy Świętej ks. biskup Jan Wątroba spotkał się z przedstawicielami szkół i przedszkoli oraz grup parafialnych zrzeszających dzieci i młodzież.

Opracowała: Alicja Miś