You are currently viewing Oferta SP ZOZ Centrum Leczenia Uzależnień w Rzeszowie

Oferta SP ZOZ Centrum Leczenia Uzależnień w Rzeszowie

• Post category:Pedagog

Mając na względzie wysoką wagę zagrożeń wynikających z uzależnienia od alkoholu, nikotyny, narkotyków czy Internetu, jakim podlegają w dzisiejszym czasie dzieci i młodzież, zachęcamy do skorzystania z oferty działań profilaktycznych prowadzonych przez SP ZOZ Centrum Leczenia Uzależnień w Rzeszowie przy ul. Kochanowskiego 17. Proponowana tematyka zajęć w ramach akcji profilaktycznych zakładu jest bogata i atrakcyjna oraz przeznaczona nie tylko dla uczniów, ale także dla Nauczycieli i Rodziców. Przykładowe tematy spotkań to:

• Stop uzależnieniom – alkohol – przeciwdziałanie spożywania alkoholu
  • Stop uzależnieniom – nikotyna – przeciwdziałanie używania nikokotyny, w tym szkodliwość e-papierosów,
  • Stop uzależnieniom – internet – przeciwdziałanie uzależnienia od komputera i wszelkich technologii informacyjnych,
  • Stop uzależnieniom – uzależnienia behawioralne – przeciwdziałanie uzależnieniom behawioralnym, dedykowane dla szkół średnich

Uczniowie szkół z terenu Miasta Rzeszowa mogą w takich zajęciach uczestniczyć bezpłatnie, a tematy zajęć mogą w zależności od potrzeb środowiska wykraczać poza te, związane tylko z uzależnieniami (np. „Znam swoją wartość – kształtowanie poczucia własnej wartości; „Radzę sobie ze stresem” – stres i sposoby radzenia sobie ze stresem, „Reaguje na przemoc – cyberprzemocy mówię nie!” – rozpoznawanie i konstruktywne reagowanie w sytuacji cyberprzemocy).

Szczegółową ofertę SP ZOZ Centrum Leczenia Uzależnień w Rzeszowie w zakresie działań profilaktycznych, znajdą Państwo pod adresem: http://www.uzaleznienia.rzeszow.pl/index.php/profilaktyka/tematyka-zajec

oraz pod numerem telefonu: 17 858 11 81.

Serdecznie zachęcamy