You are currently viewing Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi – największe ekologiczne święto na święcie. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r. Obecnie ten dzień świętowany jest w 192 krajach.

Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Zainwestuj w Naszą Planetę”

Uczniowie naszej szkoły, chcąc uczcić to wyjątkowe święto, przygotowali plakaty, makiety, prezentacje multimedialne, mające na celu uświadomienie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

To doskonała okazja, abyś zastanowił się, czy na pewno Twoje postępowanie nie przyczynia się do degradacji naszej Matki Ziemi? Co mogę zrobić dla Ziemi? Jak dbać o środowisko w swoim najbliższym otoczeniu?