You are currently viewing Już jest!  Ogród owocowo-warzywny!

Już jest!  Ogród owocowo-warzywny!

Ogród owocowo-warzywny powstał w ramach projektu Urban Lab  ”Rzeszów to My” pod opieką Pani Małgorzaty Michalskiej. Projekt w ramach „Naboru pomysłów na miejskie innowacje mające poprawić jakość życia mieszkańców Rzeszowa”

Pomysłodawcą był Pan Ryszard Hałgas, kierownik gospodarczy naszej szkoły, który jest miłośnikiem przyrody i ogrodnictwa ekologicznego. Przy współpracy z Panem Rafałem Kochańskim nauczycielem informatyki przeprowadzili konkurs na projekt ogrodu w z wykorzystaniem Minecraft Education Edition. Przygotowanie z ogrodnictwa do konkusu w formie warsztatów i prezentacji dla uczniów przeprowadziła Pani Marta Banaś nauczyciel Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Rzeszowie.

Laureatem konkursu został Cezary Stanio uczeń klasy 1c.

Z wielką radością obserwowaliśmy jak powstają obok szkoły wielkie skrzynie wykonane przez Pana Patryka de Tournelle z firmy „Z pasją do ogrodu” we współpracy z firmą „Gardino” ❤❤. Pierwszymi ogrodnikami zostali uczniowie z klas z wychowawcami: 2c p. Agnieszka Lewieniec ,3c p. Jolanta Bojda,4e p. Anna Pasieka, 5a p. Beata Kudlek, 5e p. Katarzyna Rogala, 5d p. Sebastian Sondej ze swoimi rodzicami i dziadkami.

Pracownicy szkoły wykonali wygodne przyłącze wody na zewnątrz budynku szkoły.

Jesteśmy dumni z prac w ogrodzie, które nie tylko uczą dzieci pielęgnacji roślin, ale przede wszystkim łączą pokolenia, bowiem uczniowie z Babciami, Dziadkami i Rodzicami lub Opiekunami siali nasiona i sadzili sadzonki.

W ogrodzie mamy warzywa, owoce i zioła min: kalarepę, marchew, cebulkę, pomidorki koktajlowe, cukinię, sałatę, ogórki, truskawki, winogrona, poziomki, oregano, estragon, bazylię, pietruszkę, miętę, rozmaryn, czosnek niedźwiedzi.

Wspaniali ogrodnicy pielą i podlewają. Z utęsknieniem wypatrują efektów swojej pracy, by móc plony wykorzystać do sałatek i kanapek.

Dziękuję wszystkim za udział w powstawaniu ogrodu i cieszę się, że możemy podejmować takie działania jakim jest nasz „wielopokoleniowy ogród”. Dyrektor szkoły Bożena Zięba.