You are currently viewing „Zwierzakowo Świętego Franciszka”

„Zwierzakowo Świętego Franciszka”

Szkolne Koło Wolontariatu wystąpiło z inicjatywą systematycznej współpracy z miejskim schroniskiem „Kundelek” w Rzeszowie. W dniu 19 października 2022 r. zaprosiliśmy do szkoły pracowniczkę schroniska, która opowiedziała nam o zasadach pracy tej instytucji oraz o pomocy, której udzielają różnym zwierzętom. W spotkaniu brała również udział urocza Sandra, czworonożny mieszkaniec schroniska „Kundelek”. W spotkaniach wzięli udział uczniowie klas 1-3 oraz 4-8 wraz z opiekunami. Serca wszystkich uczestników skradła oczywiście Sandra, która z ufnością podchodziła do dzieci, cierpliwie znosiła głaskanie i pięknymi brązowymi oczkami przyciągała wzrok nawet najbardziej nieśmiałych dzieci. Nasze spotkanie miało na celu promowanie akcji wirtualnej adopcji zwierząt ze schroniska, które bardzo potrzebuje wsparcia w obecnej sytuacji oraz usilnie zabiega o dobre domy adopcyjne dla swoich zwierzaków. Chcemy, aby Sandra była naszym szkolnym adoptowanym wirtualnie pieskiem. Wszystkie klasy otrzymały formularze zgody uczniów na udział w takiej akcji (pierwsze pozytywne zgody już wróciły do koordynatora akcji, p. Anny Hadały). Bardzo chcemy zachęcić do podobnej akcji wszystkie rzeszowskie przedszkola i szkoły podstawowe. Mamy ambitnie nadzieję na stworzenie rzeszowskiego „Zwierzakowa Świętego Franciszka”. Nie zastanawiajmy się i przytulmy do serca SP 25 przemiłą Sandrę!