Lekcja biblioteczna – Tradycje i Zwyczaje Bożonarodzeniowe

W dniu 7 grudnia w Filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej klasa 2a uczestniczyła w lekcji bibliotecznej. Spotkanie dotyczyło zwyczajów i tradycji związanych ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

Dzieci zapoznały się z książkami o tematyce świątecznej. Następnie uczniowie opowiadali jak w ich domach wyglądają święta, które zwyczaje i tradycje są obecne. Spotkanie upłynęło w sympatycznej atmosferze. Dzieci wykazały się wiedzą na temat zwyczajów bożonarodzeniowych i równocześnie wesoło bawiły się.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali kolorowe zakładki do książki.

Możliwość komentowania Lekcja biblioteczna – Tradycje i Zwyczaje Bożonarodzeniowe została wyłączona

MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE ZE ŚRODOWISKIEM

We wtorek 6 grudnia 2022r. na zaproszenie mamy naszych bliźniaczek pani Agnieszki Ziółkowskiej  uczniowie klasy 2d odwiedzili Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Uczestniczyliśmy w zajęciach pod hasłem „MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE ZE ŚRODOWISKIEM”. W ramach tego spotkania zwiedziliśmy Centralne Laboratorium Badawcze. W tym laboratorium zaprezentowane zostały urządzenia do badania poziomu czystości powietrza i hałasu. Byliśmy w  Pracowni Fizyczno – Chemicznej i Hydrobiologicznej. Widzieliśmy piękne różnokolorowe minerały. Na zakończenie pobytu w Inspektoracie Ochrony Środowiska dzieci spotkały się ze świętym Mikołajem i otrzymały prezenty – niespodzianki. To było ciekawe i niezapomniane spotkanie.

Możliwość komentowania MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE ZE ŚRODOWISKIEM została wyłączona

Rozstrzygnięcia konkursów ekologicznych

Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej EKO DAR i Szkoła Podstawowa nr 25 w Rzeszowie mają zaszczyt poinformować, że dokonano rozstrzygnięcia dwóch wojewódzkich konkursów plastycznych o tematyce ekologicznej. Konkursy były adresowane do…

Możliwość komentowania Rozstrzygnięcia konkursów ekologicznych została wyłączona