You are currently viewing IRISH WEEK! ☘🍀☘

IRISH WEEK! ☘🍀☘

Kolejny raz, w ramach innowacji pedagogicznej pod tytułem „Z angielskim w świat – elementy wiedzy o krajach Zjednoczonego Królestwa i innych krajach anglojęzycznych” prowadzonej przez p. Mirosławę Rzyhak, uczniowie klas 4a i 5e mieli okazję uczestniczyć w cyklu lekcji kulturowych pt. „Irish Week”. Zabawę rozpoczęliśmy uroczystymi obchodami Dnia Św. Patryka. W tym wyjątkowym dniu, nasze „skrzaty” postanowiły podzielić się swoim złotem z Dyrekcją, nauczycielami oraz młodszymi kolegami z naszej szkoły. Oprócz zabawy zgłębialiśmy elementy kultury, tradycji, geografii i historii Irlandii ze szczególnym uwzględnieniem Irlandii Północnej. Uczniowie przygotowali piękne dekoracje, gazetkę tematyczną, piekli babeczki z motywami koniczynki oraz uczyli się irlandzkich wierszy. Kosztowaliśmy tradycyjnego irlandzkiego pieczywa „Soda Bread” (chleb sodowy), poznaliśmy historię św. Patryka i skrzata Leprechaun’a. Kolorem obowiązkowym był oczywiście kolor zielony. Nieodzownym elementem stroju była też irlandzka czapka.