You are currently viewing Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

Uczniowie klasy 8b oraz 6d w dniu 9 września 2023 r. wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie oraz Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie, przygotował akcję Narodowego Czytania w Sali Kolumnowej w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. Narodowe Czytanie jest organizowane z inicjatywy i pod patronatem prezydenta RP Polskiej. Podczas 12. odsłony akcji czytamy wspólnie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. To jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzone jest w 2023 roku🇵🇱🇵🇱🇵🇱.Uczeń klasy 8b Mateusz Sadlik pięknie odczytał fragment powieści.