You are currently viewing Pomagamy tygrysom

Pomagamy tygrysom

Uczniowie klasy 2e włączyli się do ogólnopolskiej akcji pomagania tygrysom uratowanym z transportu na polsko – białoruskiej granicy. Zwierzęta osłabione, chore i z depresją – dochodziły do sił przez kilka tygodni w ZOO w Poznaniu i Człuchowie. Wymagały sporo wysiłku ze strony opiekunów i weterynarzy, ale także leków, a nawet operacji. Wszystkie te zabiegi były bardzo kosztowne. Zachęcony medialnymi doniesieniami na ten temat, uczeń Franciszek Sumara, z pomocą mamy, wykonał prezentację pt. „9 Nieumarłych” i zaproponował koleżankom i kolegom z klasy, włączenie się do akcji niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom. Dzieci poznały imiona ocalonych w Polsce tygrysów i ich upodobania. Wykonały piękne prace plastyczne. Uczniowie, wsparci przez swoich Rodziców, zebrali 159, 92 zł i zakupili plakat – cegiełkę, stworzony dla tygrysów przez poznańskich grafików. Pieniądze zostały wysłane do Poznania i przeznczone na potrzeby chorych zwierząt. To piękny mikołajkowy gest pomagania! Mamy nadzieję, że Mały Wolontariat drugoklasistów, da inspirację innym uczniom do niesienia pomocy potrzebującym ludziom i zwierzętom.

Opracowała wychowawczyni 2e
Agnieszka Lewieniec