You are currently viewing Kronika szkolna 2020/2021 – „fotopamiętnik”

Kronika szkolna 2020/2021 – „fotopamiętnik”

  • Post category:Aktualności

Zachęcamy do obejrzenia „fotopamiętnika”, czyli galerii zdjęć i filmików, które ukazują jak minął nam rok szkolny 2020/2021. Pomimo wielu trudności, społeczność Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie czerpała wiele radości z nauki i wspólnie spędzanego czasu (nawet na odległość!).

1. Galerie ukazujące działania poszczególnych klas edukacji wczesnoszkolnej znajdziecie, klikając w następujące linki:

Klasa 1a, wych. Małgorzata Garlak-Niedziółka

Klasa 1b, wych. Małgorzata Ożyło

Klasa 1c, wych. Magdalena Rojek

Klasa 1e, wych. Agnieszka Smolak

Klasa 2a, wych. Małgorzata Woś

Klasa 2c, wych. Jolanta Bojda

Klasa 3a, wych. Jolanta Pięta

Klasa 3c, wych. Magdalena Linek

Klasa 3e, wych. Agnieszka Lewieniec

2. Klasa 2e z wychowawczynią, Panią Agatą  Długosz, wzięła udział w spotkaniu online z ilustratorką  Gabrielą Cichowską, zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży WiMBP. Gabriela Cichowska urodziła się w Rzeszowie, tu chodziła do szkoły podstawowej i liceum plastycznego. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Ulubionymi technikami plastycznymi artystki są monotypia i kolaż.  Urodziny misia to książka zachęcająca do czytania, w której ilustracje to obrazy namalowane przez panią Cichowską (akryl na płótnie), a później sfotografowane i umieszczone w książeczce. Po omówieniu etapów powstawania ilustracji do książek, uczniowie w części warsztatowej wykonali pudełeczka w kształcie kawałka tortu, które pięknie ozdobione mogą posłużyć za dekorację lub jako schowek na skarby.

 

3. Uczniowie klasy 3c podczas nauki zdalnej pracowali jako wynalazcy – ich zadaniem było skonstruowanie robota „Covidka-19”, który miał zostać ich przyjacielem. Dzieciaki wzorowo wywiązali się z zadania i zyskali przyjaciela w czasie pobytu w domu. Pomysłodawczynią tego ciekawego zadania była wychowawczyni, Pani Magdalena Linek.

 

4.Uczniowie klasy 3e pod opieką Pani Agnieszki Lewieniec uczestniczyli w wielu ciekawych zajęciach, m.in.: wykonywali lapbooki, projekty plastyczne; uczestniczyli w konkursach ekologicznych, czytelniczych, przyrodniczych; zimą jeździli na sankach i dokarmiali ptaki; obchodzili Dzień Kobiet, Dzień Mamy, Dzień Chłopaka; zbierali karmę dla schroniska dla zwierząt; zorganizowali koncert fletowy.

 

5. Nasza szkolna świetlica zawsze wypełniona była radością! Dzieci, pod opieką nauczycieli, uczestniczyli w zajęciach sportowych, plastycznych, tanecznych, przyrodniczych… Razem się uczyli, rozmawiali, bawili się. Zobaczcie sami, klikając w poniższy link:

Nasza świetlica

 

6. Szkolna biblioteka pracowała przez cały okres pandemii bez zmian. Panie bibliotekarki starały się motywować uczniów do działania, organizując zajęcia oraz akcje i konkursy, zarówno stacjonarnie, jak i online. W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, Panie zorganizowały nietypową akcję promocyjną, do której włączyła się Dyrekcja, Nauczyciele oraz Pracownicy administracji i obsługi, udowadniając, że biblioteka szkolna to idealne miejsce dla każdego!

 

 

7. W tym roku nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu „Baczyński”, organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie. Szkolnymi koordynatorkami projektu były Panie: Dominika Peszko i Anna Domin. W ramach tego przedsięwzięcia zorganizowano obchody setnej rocznicy urodzin poety online (zob.: https://sp-25.rzeszow.pl/2021/01/22/setna-rocznica-urodzin-krzysztofa-kamila-baczynskiego-obchody-online/) oraz cztery konkursy: 1) historyczno-literacki „Mój przyjaciel Krzyś” dla uczniów klas VII i VIII, zorganizowany przez Panie: Annę Domin i Dagmarę Mazur (zob. nagrodzone prace: https://sp-25.rzeszow.pl/2021/04/29/wyniki-konkursu-historyczno-literackiego-moj-przyjaciel-krzys-dla-uczniow-klas-vii-i-viii/); 2) konkurs plastyczny „Poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w obrazie”, zorganizowany przez Panie: Jolantę Bojdę i Annę Domin (zob. nagrodzone prace: https://sp-25.rzeszow.pl/2021/06/09/poezja-krzysztofa-kamila-baczynskiego-w-obrazie/); 3) konkurs recytatorski, zorganizowany przez Panią Dominikę Peszko; 4) konkurs na własny wiersz o K. K. Baczyńskim, zorganizowany przez Panią Dominikę Peszko.

 

8. Pani Małgorzata Pyziak zorganizowała konkurs „Wielkanocna kartka z motywem matematycznym”:

Kliknij w link: Wyniki konkursu Wielkanocna Kartka z motywem matematycznym

 

9. Działania realizowane przez uczniów pod opieką Pani Justyny Roj-Hass ukazane są na filmikach i w plikach PDF:

Kliknij w poniższe linki, by zobaczyć prace zgłoszone do konkursu „Ozdoba Świąteczna”:

2020.04 – konkurs świąteczny kl.4, 5

2020.04- konkurs świąteczny kl. 6

 

10. 24 marca odbyły się Targi Edukacyjne dla uczniów klas ósmych, przygotowane przez Panią Justynę Roj-Hass

 

11. Ten rok nie był łatwy dla Szkolnego Koła Wolontariatu – wiele akcji i zbiórek charytatywnych musieliśmy odłożyć na później. Na przełomie września i października udało nam się zorganizować „Wielką Zbiórkę Książek” dla Fundacji Zaczytani.org, która tworzy biblioteki dla podopiecznych szpitali, domów dziecka, zakładów opiekuńczo-wychowawczych, zakładów karnych itd. Jak podają organizatorki, panie: Małgorzata Oczoś, Dagmara Mazur i Anna Domin – zebrano 581 książek, ważących 186 kg! W Dniu Dziecka ogłoszono wyniki konkursu „Klasowy Dobry Duszek” – zobaczcie wyniki tego konkursu klikając tutaj: Klasowy Dobry Duszek – wyniki

12. Pomimo zdalnej nauki i konieczności spędzania czasu w domu, nasi uczniowie nie mogli narzekać na nudę! Kreatywność, pomysłowość i duszę artystyczną mogli wykazać np. biorąc udział w konkursach organizowanych przez Panie Małgorzatę Oczoś i Annę Domin: „Lekturowe memy” i „Żywe obrazy” – prace naszych uczniów są rewelacyjne!

Zobacz prace konkursowe: Żywe obrazy

Zobacz prace konkursowe: Lekturowe memy 2021

 

 

Przedstawione działania, to tylko część ogromnej pracy, jaką wykonali Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy administracji i obsługi, a przede wszystkim Wy, drodzy Uczniowie! Ten rok szkolny szczególnie zapisał się na kartach historii – mamy nadzieję, że pomimo trudności, spędziliście go owocnie i z radością. Przed nami upragnione wakacje – życzymy całej Społeczności Szkoły udanego wypoczynku!